Saku valla eakad saavad alates 01.02.2021 Hansabussi kommertsliinidel poole võrra soodsamalt sõita!

Saku valla eakad saavad alates 01.02.2021 Hansabussi kommertsliinidel poole võrra soodsamalt sõita!

Hansabussis hakkab kehtima soodustus kommertsliinidel 206 ja 219 terve liini ulatuses. Liinil 206 hakkab Saku valla 65+ elanikule sõit Tallinnast Sakku ja Sakust Tallinna maksma 1,05 eurot. Liinil 219 on pileti hinnaks sõidul Tallinnast Aespale ja Aespalt Tallinna 1,25 eurot. Saku valla piires on mõlemal liinil pileti hinnaks 0,90 eurot.

Hansabussi bussides saab esialgu maksta vaid sularahas või Ühiskaardile laetud rahaga. Ettevõtte kommerts- ja avalike liinide ärisuuna juhi Karel Priki sõnul on neil läbirääkimised makseterminalide kasutamiseks pankadega pooleli, kuid loodetavasti saab pangakaartidega maksta hiljemalt 2021. aasta jaanuari lõpus.

Hansabussi kommertsliinide sõiduplaanid leiab portaalist www.peatus.ee, sisestades otsingulahtrisse liininumbri 206 või 219.

Soodustuse saamiseks on vajalik Saku valla rahvastikuregistri registreering, isikustatud Ühiskaardi (nn rohelise kaardi) olemasolu. See kehtib koos isikut tõendava dokumendiga ja tuleb igal sõidul valideerida. Ühiskaardi saab soetada Sakus kas postkontorist või Selveri infoletist. Tallinnas ja Harjumaal on Ühiskaart saadaval kõikides postkontorites, Selveris, Maximas, Prismas, Rimi hüpermarketites, R-kioskites, Stockmannis ja bussijaamas. Ühiskaart maksab 2 eurot.