Hansabuss võtab üle 65 avaliku bussiliini teenindamise Lääne-Virumaal


Pressiteade 28.03.2022

Hansabuss alustab avaliku liiniveo korraldamist Lääne-Viru maakonnas alates 13.06.2022.

Hansabuss siseneb keskkonnasäästlike bussidega Lääne-Viru maakonda ning alustab avalike maakonnaliinide teenindamist CNG surugaasil sõitvate bussidega. Investeeringu orienteeruv maht on 8 miljonit eurot.

„Hansabuss asub liine teenindama 44 keskkonnasäästliku surugaasil sõitva bussiga, millest 28 on 67-kohalised Iveco Crossway Line bussid ning 16 keskmise suurusega bussi on 34-kohalised Iveco Feniksbussid,“ sõnas juhatuse esimees Indrek Halliste.

Kõik bussid on varustatud USB pistikupesade, turvakaamerate, gps-süsteemidega, stopp-nuppudega sõitjate väljumissoovist teavitamiseks, elektrooniliste tabloodega, et bussisalongis ja peatuses oleks liini marsruudi info reisijatele hästi nähtav. Bussid on madalapõhjalised ja kallutusfunktsiooniga, mis tagavad ratastooli või lapsekäruga sõitja mugava sisenemise. Bussis on istmeteta ala, mis on varustatud ratastooli ja lapsevankri kinnitamise võimalusega. Lisaks on signaalnupud, millega ratastooli kasutaja saab anda bussijuhile märku rambi avamise soovist.

Asutakse teenindama 65 liini kogu maakonnas, mille aastane käive on 3 miljonit eurot ning lisandub 3 miljonit liinikilomeetrit.

„Uute liinide teenindamiseks värbame 63 bussijuhti ning ootame meiega liituma hoolivaid ja tublisid bussijuhte, et ühiselt viia Lääne-Virumaal ühistransport täiesti uuele ja keskkonnasõbralikule tasemele,“ kutsub Halliste üles Hansabussiga liituma.

Halliste sõnul oli käesoleva aasta algus märgilise tähtsusega, mil siseneti Lääne-Virumaale ning alustati Rakvere linnaliinide teenindamist CNG bussidega ning sillutati teed väiksema ökoloogilise jalajäljega bussitranspordi suunas.

„Hansabuss pakub pikaajalist ning hoolivat partnerlust oma töötajatele, klientidele, koostööpartneritele bussitranspordi lahenduste leidmisel ning
suur rõõm on pakkuda mugavat ning turvalist tellimusvedu, töötajate vedu, kooliõpilaste vedu ning avalikku liinivedu,“  märgib Halliste.

Uus avaliku liiniveo korraldamise leping Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse ja AS Hansabussi vahel hakkab kehtima 13. juunist ja kestab kaheksa aastat.