Pressiteade Hansabuss võtab üle 35 avaliku bussiliini teenindamise Harju- ja Raplamaal

Pressiteade

Hansabuss võtab üle 35 avaliku bussiliini teenindamise Harju- ja Raplamaal

1. septembril alustab AS Hansabuss avalike bussiliinide teenindamist Harku, Kohila ja Kose vallas. Ettevõte võtab üle 35 bussiliini, kus hakkab sõitma 26 bussi ning lisandub 50 000 liinikilomeetrit kuus.

Hansabuss saadab uutele liinidele Iveco Crossway Line suured bussid ning VW Crafter ja Iveco Feniksbus väikebussid. Busside ees ja külgedel on tablood, et peatuses oleks liini marsruudi info reisijatele hästi nähtav.

“Bussid on mugavad ja reisijasõbralikud. Bussidel on peal GPS-süsteem, mis tagab busside reaalajas jälgimise vedajale ning tõstab turvalisust. Samuti oleme bussidesse paigaldatud kaamerad, mis aitavad tagada nii reisijate turvalisuse kui ka ohutu liiklemise,” ütles Hansabussi juhatuse esimees Indrek Halliste.

“Soovime kõigile toredat õppehooaja algust ning palume lapsevanematel kontrollida õpilastepileti olemasolu, kuna kehtiv sõidukaart peab reisijal alati kaasas olema. Samuti meenutame, et ühistranspordis kehtib praegusel ajal maski kandmise kohustus,” lisas Halliste.

Halliste sõnul on uute liinide teenindamiseks Hansabuss värvanud 21 uut bussijuhti. „Kutsume oma meeskonnaga liituma rõõmsameelseid ning hooliva suhtumisega bussijuhte, sest häid bussijuhte on alati puudu,“ rõhutas Hansabussi juhatuse esimees.
Hansabuss teenindab uusi Harku ja Kose hankelepinguid järgmised viis aastat ning Kohila lepingut neli aastat. Aastaseks lepingumahuks teeb see orienteeruvalt 1 miljon eurot.

AS Hansabuss korraldab riigisiseseid avalik- ja kommertsliinivedusid, töötajate regulaarset tööle- ja kojuveo teenust ning tellimusvedusid peamiselt Eestis, Lätis, Skandinaavias. Hansabussil täitus 25 aastat tellimusvedude osutamise algusest.
Hansabuss kuulub Baltimaades tegutsevasse Hansa Gruppi, mis on Eesti kapitalil põhinev ja Balti riikides tegutsev bussitranspordi, autorendi ning tarbesõidukite müügi ja teenindusega tegelev kontsern. Hansa Gruppi kuulub kokku 17 ettevõtet, mis annab tööd orienteeruvalt 600 inimesele ning käive 45,5 miljonit eurot.

Lisainfo: Indrek Halliste, AS Hansabuss juhatuse esimees