PRESSITEADE: Hansabuss toob augustis Viimsi valla teedele uued gaasibussid

Hansabuss võitis Viimsi valla avaliku liiniveo hanke ning toob augustis Viimsi valla teedele uued gaasibussid.
Uus avaliku liiniveo korraldamise leping AS Hansabuss ja MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse vahel hakkab kehtima 1.06.2022 ja kestab kaheksa aastat. Olemasolev leping Hansa Bussiliinidega lõpeb 31.05.

Hansabuss toob Viimsi valla siseliinidele augusti alguses 15 uut keskkonnasäästlikku bussi. Investeeringu orienteeruv maht on 3,3 miljonit eurot.

Reisijaid asutakse teenindama biometaangaasi kasutavate 80-reisijakohaliste Iveco Crossway bussidega.

Kõik bussid on varustatud tõukerataste hoidjaga, USB pistikupesade, turvakaamerate, gps-süsteemidega, stopp-nuppudega sõitjate väljumissoovist teavitamiseks, elektrooniliste tabloodega sh busside salongis audio-visuaalne teavitussüsteem, et bussisalongis ja peatuses oleks liini marsruudi info reisijatele hästi nähtav. Bussid on madalapõhjalised ja kallutusfunktsiooniga, mis tagavad ratastooli või lapsekäruga sõitja mugava sisenemise. Lisaks on signaalnupud, millega ratastooli kasutaja saab anda bussijuhile märku rambi avamise soovist.

„Liinide teenindamiseks ootame meiega liituma hoolivaid ja tublisid bussijuhte, et teha Viimsi valla reisijad rõõmsaks,“ kutsub Hansabussi juhatuse esimees Indrek Halliste liituma.

Halliste sõnul oli käesoleva aasta algus Hansabussile märgilise tähtsusega, mil siseneti turule CNG bussidega ning sillutati teed väiksema ökoloogilise jalajäljega bussitranspordi suunas.

„Hansabuss pakub pikaajalist ning hoolivat partnerlust oma töötajatele, klientidele, koostööpartneritele bussitranspordi lahenduste leidmisel ning suur rõõm on pakkuda mugavat ning turvalist tellimusvedu, töötajate vedu, kooliõpilaste vedu ning avalikku liinivedu nüüd ka Viimsi vallas,“ märgib Halliste.

Lisainfo:
Juhatuse esimees Indrek Halliste
indrek.halliste@hansabuss.ee