PRESSITEADE 7.02.2023 Hansabuss ja Autosert käivitavad koostööprojekti

Hansabuss ja AUTOSERT käivitavad bussijuhiks õppimise koostööprojekti „90 päevaga bussijuhiks“

Hansabuss ja AUTOSERT asuvad välja koolitama uusi tulevasi bussijuhte, mille lõpptulemusena suunduvad osalejad tööle Harjumaa bussiliinidele. Bussijuhiks õppimise kulud, mille maksumus on 2500 eurot, katab Hansabuss.

„Oleme elevil uue koostööprojekti üle, mille kutsusime ellu, et leevendada aastakümneid kestnud bussijuhtide põuda ning sooviga tuua tänast bussijuhtide kõrget keskmist vanust madalamale,“ sõnas Hansabussi juhatuse esimees Indrek Halliste.

Halliste lisas, et huvilistel ei ole vaja teha muud kui olla vähemalt 24-aastane, samastuda Hansabussi väärtustega, omada B-kategooria mitte-esmaseid juhilube vähemalt 2-aastat ning hankida tervisetõend D-kategooria juhtimiseks.

AUTOSERT Kompetentsikeskuse koolitaja Lenno Põder sõnul algab uus ametikoolitus koostöös Hansabussiga 27. märtsil ning bussijuhina saab asuda tööle juba peale jaanipäeva. „Bussijuhiks saamiseks tuleb läbida D-kategooria mootorsõidukijuhi koolitus ning seejärel bussijuhi ametikoolitus,“ täiendas Põder.

Indrek Halliste kutsub huvilisi üles bussijuhiks õppima ning lisab, et infopäevad toimuvad 28. veebruaril ja 14. märtsil Hansabussi peakontoris Tallinnas, Paavli 6. „Tere tulemast meie uutele tulevastele kolleegidele, kellega koos viime bussiteenuse täiesti uuele tasemele ning leevendame bussijuhtide kroonilist puudust,“ rõhutab Halliste.

Halliste nendib, et Hansabuss on kindel ja hooliv bussipartner juba 27 aastat ning jätkuv rõõm on pakkuda mugavat ning turvalist tellimusvedu, töötajate vedu, kooliõpilaste vedu, City Touri ning avalikku liinivedu Eestis ja Lätis.

Tutvu lähemalt kuidas saada 90 päevaga bussijuhiks