Veebruarikuus toimunud Hansabussi tänuõhtul tunnustati ettevõtte silmapaistvaid töötajaid, keda valiti välja nomineeritute seast. Lemmikkolleegide valimine leidis aset veebipõhise eelhääletuse kaudu, mille käigus tuvastati erinevate kategooriate parimad kandidaadid. On rõõm märkida, et oma panuse andis ligikaudu 100 inimest ning esile toodi rekordarv toredaid kolleege.

Tervise ja aktiivse eluviisi au sees hoidmise nimel ning sooviga pakkuda oma töötajatele võimalust nii keha kui ka vaimu eest hoolitseda, premeeris Hansabuss võitjaid majutuspaketiga AQVA Spaasse.

Väärtustades hoolivust, pühendumust ning head huumorimeelt, kuulutati välja järgmised kategooriad ning tunnustati hinnatud nominente.

Maailmameister logistikas – palju õnne, Kaja!
Parim reisijate veo planeerija. Tema mõte töötab nagu arvutiprogramm, mis leiab igale tõrkele lahenduse. Tal on võluvõimed meelitada bussijuhid vabal päeval tööle või kiirendada bussi remondiprotsessi. Alati lahkelt naeratades, toob ta kolleegide päeva mõnusat huumorit. Aga kui olukord nõuab, on konkreetsuse kehastus ja tema raudse käe all sõidavad bussid graafikus, sadagu väljas kasvõi suuri mutrivõtmeid. Ta teab täpselt, mis marsruudil antud ajahetkel mõni bussijuht viibib, kes on naisega teatris või kes kodus haige.

Nominendid: Kaja Kaldma, Eve Türna, Ulvi Arula, Grete Alviste, Jaanika Vilmre

Töökoja võlur – palju õnne, Sass!
Otsite kuldsete kätega meest? Siin ta on! Tema töösein on täidetud ja detailselt märgistatud erinevate bussi komponentidega, millest tunneb igaüht isiklikult. Ta suudab vigase kütusepihusti diagnoosida lihtsalt selle suminat kuulates. Tema tööriistakast sisaldab spetsiaalseid tööriistu nagu pöördemomendi võtmed, survemõõturid, manomeeter.
Kõik bussiga seonduvad kõrvalekalded käivitavad tema detektiiviinstinktid. Legend räägib, et tema rahustavad sõnad on piisavad, et muuta mootori luksumine meloodiliseks orkestratsiooniks ja kolleegi turtsumine rõõmsaks bussi helimaastikuks.

Nominendid: Aleksander Mašnov-Estreich (Sass), Kristian Parvei, Kaimar Kiple, Toomas Kaljuveer, Ott Adler

Müügihing – palju õnne, Signe!
Ta suudab müüa isegi kõnniteed, mida te veel astunud ei ole! Tal on võime rääkida kilomeetrijagu teksti minutis, kasutades seejuures veenvalt keelt, mis võiks isegi eskimole jääd müüa. Tahe müüa jätkub ka siis, kui klient ta otsesõnu pikale lainele saadab.
Tema hittlausete hulka kuuluvad näited nagu: „Ma mõtlen, kes ei tahaks röstrit, mis ennustab ka ilma? See on nagu isiklik meteoroloog teie köögis! Ja kui te nüüd kiirelt tegutsete, siis ma annan kaasa tasuta komplekti ükssarviku sokke, sest olgem ausad, igaüks vajab oma garderoobis maagiat!”

Nominendid: Signe Nurmsalu, Ketrin Rannamägi, Maigy Maasik

Pesuhaldjas – palju õnne, Jelena Grigorjeva!
Tema käed on alati kinnastes ja valmis igasuguse segaduse lahendamiseks. Ta saabub varakult ja on relvastatud erinevate vahenditega. Tervitab busse nagu vanu sõpru, sosistades: “Aeg särada, mu kaunitarid.” Kaabitsaga relvastatud, võitleb ta istmete ja põrandate külge kleepunud nätsuga. Unistab maailmast, kus närimiskumm on seadusega bussides keelatud. Ta poleerib aknaid, kuni need säravad. Ja olgu saladuskatte all öeldud, et ta jätab aeg-ajalt klaasile südamekujulise märgi, et selle leiaks keegi salajane reisija või kolleeg.

Nominendid: Irina Aleksejeva, Rita Stanevichus, Jelena Grigorjeva, Jelena Petrova, Emilia Virkunen

Kontori Guru – palju õnne, Marina!
Multifunktsionaalsune rööprähkleja, kes töötab ettevõtte nimel igas asendis, olgu ta saunas, kodudiivanil, autoroolis või lillepeenraid rohides. Ta kannab arvutit kaasas ka tualettruumi minnes, et seal meilidele vastata. Kui töölaual oleks rohkem ruumi, leiaks sealt kolm või isegi neli arvutimonitori, mida kaunistavad värvilised märkmepaberid. Tal jagub alati häid sõnu oma kolleegidele ja tema lubadustel on kulla väärtus. Ei väsi kunagi, et leida parim lahendus. Kontoris on tal eriti töisteks aegadeks varuks välivoodi.

Nominendid: Marina Sonn, Mari Puss, Tarmo Künnapuu, Karel Prikk, Kristi Ajaots

Lääne-Viru parimad bussijuhid:

Tippjuht – palju õnne, Anne!
Lääne-Viru maakonna tippjuht on omamoodi bussijuhtimise maagia virtuoos. Ta teab bussigraafikuid minuti täpsusega. Kui on keerukamad ilma- või teeolud, kalibreerib ta end vaimselt ümber, valides parimad sõiduvõtted. Tunneb maakonda ja selle püsireisijaid nagu oma viit sõrme, vajadusel viskab koju ära. Kui reisijad küsivad abi, oskab ta soovitada omakandi parimat kohvikut või avalikku tualetti. See tippjuht ei ole mitte ainult bussiroolikeeraja vaid tõeline ekspert, kes heldelt jagab oma teadmisi kolleegidele ja reisijatele. Tema buss on alati sätitud tipptasemel, justkui väljendades tema enda püüdlusi olla alati parimas vormis – nii bussi kui ka enda jaoks!

Nominendid: Einar Alanurm, Arvi Allik, Anne Arro, Raul Brant, Taavi Jõearu

Lääne-Viru parimad bussijuhid:

Looduse vojažöör – palju õnne, Jaana!

Bussijuht, kes tunneb end kõige kodusemalt, kui teda ümbritsevad puud, põllud ja avatud taevas. Reisijad tabavad teda sageli bussis mööduvale metsale pomisemas: “Tere hommikust, männid!”. Kui võimalik, teeks ta trajektooris kõrvalepõiked, näidates reisijatele ilusaid marsruute. Varahommikul pargib bussi päikesetõusu ajal künka lähedale, rüübates oma termosest taimeteed ja vaadates, kuidas taevas õhetab. Tema buss pole lihtsalt sõiduk – see on roheliste hingede veerev pühamu.

Nominendid:  Valdo Kotkas, Jaana Trummar, Kalev Reitel, Ants Sirgmets, Kaia Laur

Harjumaa parimad bussijuhid:

Rõõmulevitaja – palju õnne Monika!
Tema naeratusest kiirgab soojust, kui ta tervitab reisijaid tõelise entusiasmiga. Olgu see siis südamlik “Tere hommikust!” või rõõmsameelne noogutus, mis tekitab kõigis teretulnud ja koduse tunde.
Ta arvestab reisijate heaoluga –  ei mingeid äkilisi pidurdusi ega põrutusi. Sõitjad saavad rüübata kohvi ilma tilkagi maha voolamata.
Tal on tagavaraks mõni pulgakomm väsinud koolilapse jaoks või siis salvrätik veidi nohusele reisijale. Tal jagub tähelepanu kõigi jaoks. Ta on põhjus, miks reisijad valivad just selle bussi teise asemel. Ta viipab bussist lahkujatele, soovides neile ilusat päeva… ja see paneb meid imestama, et miks kogu maailm ei võiks olla täidetud selliste rõõmu levitajatega.

Nominendid: Ain Aru, Margus Kookmaa, Eigo Tagel, Monika Veisalu, Rain Priks

Jalakäijate suur sõber – palju õnne, Liivi!
Ta mõistab, et bussipeatus on oluline sõlmpunkt ja ootab kannatlikult, kuni inimesed bussile jõuavad. Kui ta märkab kedagi, kes tormab bussile järele, aeglustab ta koheselt kiirust ja peatub kasvõi keset pulbitsevat liiklust, et reisija peale võtta. Tema silmad liiguvad varmalt tahavaatepeeglist küljepeeglitele, olles alati valvsad jalakäijate suhtes.
Ta pidurdab sujuvalt ning peatub enne ülekäigurada, võimaldades jalakäijatel kiirustamata teed ületada.
Ühel vihmasel pärastlõunal märkas meie bussijuht lapsevankriga ema. Ta peatas bussi, astus välja, hoides ühe käega vihmavarju naise kohal ja teisega aidates lapsevankrit bussi tõsta. Reisijad aplodeerisid.

Nominendid: Feliks Rommot, Serhii Petrusenko, Jüri Oks, Toomas Aguraiuja, Liivi Abel

Parkimise Maestro – Palju õnne, Juss!
Ta on bussijuht, kes muudab parkimisala oma isiklikuks tantsupõrandaks. Ta läheneb kitsale parkimiskohale nagu kontsertpianist, kes seisab silmitsi tiibklaveriga. Kui buss libiseb tahapoole, arvutab ta oma peas nurgad, hõõrdetegurid ja kosmilised joondused. Reisijad hoiavad hinge kinni. Ta suudab parkida äärekivile nii lähedale, et rehvid vahetavad äärekiviga telefoninumbreid. Rahulolevalt lausub ta küljepeeglitele: “Peegel, peegel bussis, kes on meist kõige parem parkija ilma peal?”
Seega, kui näete millimeetrise täpsusega pargitud bussi, siis teadke, et Parkimise Maestro oli seal.

Nominendid: – Alan Leht, Alar Sinimaa, Juss Välimäe, Sergei Dikovitš, Toivo Ahtiainen

Palju õnne ja suur aitäh kõikidele nominentidele.