Hansabussi kontserni käive oli 2019. aastal 26,8 miljonit eurot

Pressiteade

18.06.2020

Hansabussi kontserni käive oli 2019. aastal 26,8 miljonit eurot

Balti riikide juhtiva bussitranspordiettevõtete kontserni Hansabuss AS-i müügitulu oli 2019. aastal 14,9 miljonit eurot. Sellest reisijatevedu moodustas 13,5 miljonit eurot, kaubaveo teenustest saadud tulu oli 0,5 miljonit eurot ning omavalitsuste ja riigieelarvelisi tellimusi täideti 11,8 miljoni euro mahus. Kontsern andis aastavahetuse seisuga tööd 594 inimesele ja teenis samal perioodil 1,27 miljonit eurot kasumit. Hansabussi ettevõtted investeerisid 2019. aastal kokku ligi 2,2 miljonit eurot.

Hansabuss AS-i juhatuse esimehe Indrek Halliste sõnul oli kontserni möödunud majandusaasta edukas, kuid see ei peegelda pilti tänasel turul. „Kõiki äriregistrisse jõudvaid aruandeid tuleb tänavu vaadata teatud koefitsiendiga. Kolleegid Hansabussi ettevõtetes on teinud väga head tööd ja 2019. aasta tulemus vastas grupi ootustele. Möödunud aasta märksõnad olid kindlasti suur tööjõudefitsiit ja suhteliselt kõrged kütusehinnad. Tänaseks on bussiettevõtete ees seisvad väljakutsed hoopis teistlaadsed. Sektor on suures muutumises ja ellu jäävad need, kes on hästi kapitaliseeritud, kellel on mitmekesine kliendi- ja toodete portfell ning parim ja kohanemisvõimeline meeskond“ sõnas Halliste.

Indrek Halliste sõnul näitavad käesoleva aasta mai ja juuni esimesi märke tellimusvedude taastumisest. “Paljud ettevõtted on ehmatusest toibumas ja otsitakse endist töörütmi ning tööjõutranspordi segment (töötajate tööle- ja koju vedu) näitab kasvutrendi“ ütles Halliste.

Hansabuss AS korraldab tellimusvedu peamiselt Eestis, Lätis ning Põhja-Euroopas ja riigisiseseid avalik-kommertsbussiliine ning töötajate regulaarset tööle- ja koju veo teenust. Hansabuss AS-i kontserni kuuluvad: emaettevõte Hansabuss AS ning tütarettevõtted Hansa Bussiliinid AS (osalus 97,3%), Hansabuss Latvia SIA (osalus 100%), Samat AS (osalus 95,1%), AIPS SIA (osalus 100%), Viražas SIA (osalus 100%), Bauskas AO SIA (osalus 100%) ja Tukuma Auto SIA (osalus 91,2%) ning viimase tütarettevõtted Tutransauto SIA (osalus 100%) ja Ludzas ATU SIA (100%). Hansabuss kuulub Baltimaades tegutsevasse Hansa Gruppi, mis on Eesti kapitalil põhinev ja Balti riikides tegutsev bussitranspordi-, autorendi ning tarbesõidukite müügi ja teenindusega tegelev kontsern. Hansa Gruppi kuulub kokku 16 ettevõtet.

Lisainfo: Indrek.halliste@hansabuss.ee