Hansabussi Baltikumi juhiks sai Henri Kaasik-Aaslav

Pressiteade
8.12.2016

 

Baltikumi üht suurimat bussitranspordiettevõtet Hansabussi asus käesolevast nädalast juhtima Henri Kaasik-Aaslav.

Hansa Grupi juhi Neeme Tammise sõnul otsis ettevõte juhti, kes suudaks Hansabussi kvaliteediliidri positsiooni veelgi tugevdada ning laiendada ka äri geograafilist haaret.

„Hansabussi meeskonna motoks on teha traditsioonilises ärivaldkonnas asju ebatraditsiooniliselt hästi. Selline ettevõte vajab juhti, kes oleks avatud ja ebastandardse mõtteviisiga ning kahe jalaga maa peal. Sealjuures on Henril mitmekülgne ja edukas rahvusvaheline juhtimiskogemus. Leidsime, et tema on see juht, kellega pärast 20 tegevusaastat Eesti ja kümmet aastat Läti turul võtta ette pikem teekond ning vaadata veel kõrgemale ja kaugemale,“ märkis Tammis.

Henri Kaasik-Aaslavil on pikaajaline juhtimiskogemus kaubandus- ja teenindussektorist, olles aastaid töötanud Carlsberg Grupis ning Vendor ja Paulig Grupis, kus ta vastutas Baltikumi äriühingute juhtimise eest. Hansabussi Baltikumi juhina kuulub Kaasik-Aaslavi vastutusalasse ettevõtte äriüksuste juhtimine Eestis ja Lätis ning sisenemine uutele turgudele.

Kaasik-Aaslav ütles, et tal on hea meel liituda Hansabussi meekonnaga. „Transpordi ärivaldkond on mulle uus ja äärmiselt põnev väljakutse. Näen rohkelt võimalusi oma kogemuste rakendamiseks ettevõtte tegevuse laiendamisel ja efektiivsuse tõstmisel. Kvaliteediliidrina plaanime jätta selge jälje Baltikumi transpordituru arengusse,“ ütles Kaasik-Aaslav.

Hansabuss on üks suuremaid bussitransporditeenust pakkuvaid ettevõtteid Baltikumis. Hansabussi Eesti ja Läti äriüksuste aastakäive (ilma maakonnaliine teenindava Hansa Bussiliinid AS-ita) ulatub üle 12 miljoni euro ning ettevõte annab tööd 350 inimesele. Hansabussi masinapargis on 200 bussi klientide erinevate transpordivajaduste täitmiseks tellimus- ja liinivedudel.

Hansabussi kontserni kuuluvad emaettevõte Hansabuss AS ning tütarettevõtted Samat AS, Hansabuss Latvia SIA, Tukuma Auto SIA ja viimase tütarettevõte Tutransauto SIA, lisaks ka Hansa Bussiliinid AS. Hansabuss ise kuulub Hansa Gruppi (NTH Holding OÜ), kus tegutsevad lisaks bussitransporditeenust pakkuvatele ettevõtetele veel autorendiettevõtted Hansarent OÜ ja Baltic Mobility OÜ (Europcar Eesti, Läti ja Leedu ning Interrent Eesti, Läti ja Leedu) ning Iveco ja Iveco Bus sõidukite müügi ja hooldusega tegelev AS Iv Pluss. Hansa Grupi konsolideeritud kogutulud on üle 35 miljoni euro aastas ning grupi ettevõtted annavad Baltikumis tööd rohkem kui 600-le inimesele.

Lisainfo:
Henri Kaasik-Aaslav
Hansabussi Baltikumi juht
Tel: +372 525 0304
E-post: Henri.KaasikAaslav@hansabuss.ee

Allan Leppikson / Reval Foto