Hansabuss toetab: Maria 2016. aasta kokkuvõte

Hansabuss toetab 2016. aastast noort Downi sündroomiga ujujat Maria Reini, kes treenib Rocca al Mare MyFitness klubi ujumisrühmas. Võtsime koos Maria treeneri Vello Liivamägiga 2016. aasta eesmärgid ja tulemused kokku ning heitsime pilgu ka uude aastasse.

Maria 2016. aasta

Maria treenis kogu aasta jooksul hoolega, osales arvukalt võistlustel ja jõudis heade tulemusteni nii Eestis kui ka välismaal.

Veebruaris Tartus toimunud Eesti Puuetega inimeste ujumisvõistlusel saavutas Maria naiste S14 absoluutklassis 4., 5. ja 6. koha.

Aprillis võistles Maria Southamptonis, Inglismaa lahtistel meistrivõistlustel Downi sündroomiga ujujatele, kus saavutas 5 esikohta ja ühe hõbedase autasu.

Maikuus võttis Maria osa Tallinna meistrivõistlustest ujumise mitmevõistluses, kus saavutas naiste S14 absoluutklassis 5. koha. Lisaks võistles MyFitness ujumisvõistlustel, kus oli küll ainuke puuetega võistleja, kuid parandas oma isiklikke rekordeid koos kahe esikohaga.

Juunis toimusid Eesti meistrivõistlused ujumises, kus on alates 2015. aastast ka üks vahetus puuetega inimestele. Neil võistlustel saavutas Maria taaskord isiklike rekorditega naiste absoluutklassis kahel korral 5. ja ühel korral 6. koha.

Aasta tähtsaim võistlus oli Mariale juulis, mil Itaalias Firenzes toimusid Downi sündroomiga inimeste maailmameistrivõistlused “Trisome Games 2016” ning mille raames toimusid 8. maailmameistrivõistlused ujumises. Osales üle 200 ujuja 32st riigist, Eestit esindas 4 sportlast. Maria osales viiel erineval ujumisdistantsil ning saavutas 7., 10., 18., 19. ja 27. koha, lisaks alistusid kahel korral ka isiklikud rekordid. Maria 2016. aasta eesmärgiks oligi jõuda maailmameistrivõistluste finaali. See lubadus oli raske, kuid sai auga välja teenitud ja täidetud.

Itaaliast saabudes veetis Maria 2 nädalat spordilaagris Annimatsil, kus harjutas koos 97 lapsega MyFitnessi, Audentese ja Keila Swimclubi ujumisklubidest. Sellega sai hooaeg 2015/2016 läbi ja algas kuu aega puhkust, et laadida patareisid uueks hooajaks.

 

Maria 2016/2017 hooaeg

Uus hooaeg on Marial alanud suure hooga. 2016. aasta augusti lõpus alustati taas treeningutega MyFitnessi ujulas: treeningud toimuvad vähemalt 5x nädalas ja võimaluse korral tehakse üks ühele personaaltreeninguid ka nädalavahetusel.

Uue hooaja esimene võistlus toimus 20. novembril Tartus, kus Eesti Paraolümpiakomitee korraldas Eesti meistrivõistlused ujumises. Marial läks naiste S14 absoluutklassis väga hästi: ta saavutas ühe 1. koha; ühe 3. koha ja ühe 4. koha! Maria võttis osa ka 26.-27. novembril Tartus toimunud võistlusest Aura Open Cup, kus ujus üldarvestuses kogemuse mõttes kahel alal ja tegi uued isiklikud rekordid.

Detsembri alguses osales Maria MyFitness ujumisklubi jõuluvõistlusel, kus tegi uued isiklikud rekordid 2 erineval alal. Enne aasta lõppu võttis Maria veel osa SK Meduus jõuluvõistlusest ja Eesti meistrivõistlustest ujumises Kalev SPA ujulas.

2017. aastal ootavad Mariat ees taas pidevad treeningud ning osalemine mitmetel võistlustel, millest tähtsaim, Euroopa meistrivõistlused Downi sündroomiga ujujatele, toimub 28. oktoober – 4. november Prantsusmaal Pariisis. Maria eesmärgiks on pääseda finaalikohale ja kõikide heade asjaolude kokkulangemisel ning Maria arengu jätkumisel on olemas ka medalilootus 🙂

 

Treener Vello Liivamägi:

Maria tulemused paranesid kõikidel ujumisaladel võrreldes 2015. aastaga. Mõni ujumisviis paranes rohkem kui teine ja suuremat edasiminekut oleks oodanud näiteks vabaujumises. Samas paranesid tulemsued väga kõvasti selili- ja kompleksujumises, kus näen Marial suurimat võimalust saavutada edaspidi ka kõrgeid kohti rahvusvahelistel suurvõistlustel nagu näiteks Euroopa ja maailmameistrivõistlused.

Vello lisab: „Hansabussile tahaks öelda meie pere ja Maria poolt suur-suur tänu abi ja toetuse eest hooajal! Loodame meeldiva koostöö jätkumisele ka järgneval hooajal! Ilma Hansabussi abita ei oleks välisvõistustel osalemine võimalik!“

 Hansabuss soovib omalt poolt Mariale pikki kilomeetreid ning indu unistuste poole püüdlemisel!