Hansabuss ostis Eesti bussiettevõtte Samat enamusosaluse

AS Hansabuss omandas 74-protsendilise enamusosaluse reisijateveoga tegelevas Eesti ettevõttes Samat AS, mis pakub siseriiklikult reisijateveo teenuseid avalikus liiniveos, kommertsliinidel ja tellimusveos.

Hansabuss AS juhatuse liikme Neeme Tammise sõnul tugevdab ettevõte ostutehinguga enda positsiooni Eesti bussitranspordi turul. „Samat on rohkem kui 20 aastase tegevusajalooga edukas Eesti bussiettevõte, kes on leidnud endale turul kindla ja stabiilse positsiooni. Meie eesmärgiks on anda omapoolne positiivne panus Eesti ühistranspordi ja Samati arengusse. Plaanime ka edaspidi võimalusel laieneda nii Eestis kui Baltikumis tervikuna, kuna suurusega kaasnev mastaabisääst ja efektiivsus on peamiseks eelduseks, et pakkuda tarbijatele pikaajaliselt konkurentsivõimelise ja soodsa hinnaga transpordilahendusi ning samal ajal investeerida järjepidevalt töötajatesse ja bussiparki,“ ütles Tammis.

Samati senine suuromanik ja juhatuse liige Mart Prikk avaldas suurimat heameelt, et ettevõte läheb just Hansabussi kätesse. “Hansabuss on professionaalne, finantsiliselt tugev, pikaajalise kogemuse ja vaatega bussiettevõte, mille peamiseks kaubamärgiks on kvaliteet. Usun, et eelkõige võidavad sellest tehingust reisijad,“ ütles Prikk.

Prikk jätkab Samati nõukogus ja jääb ettevõttega aktiivselt seotuks. Ettevõtte juhatuse liikmeteks on valitud Samatis igapäevaselt ettevõtte juhtimise juures tegev olnud Karel Prikk ning Hansabuss Eesti transpordi- ja logistikaosakonna juhataja Kalmar Meidla.

Samat AS teenindab peamiselt Harjumaal erinevaid kommerts-, maakonna- ja valla siseliine, samuti pakub ettevõte tellimusveo teenust. Samati käibe prognoos 2016. aastaks on ligikaudu 3 miljonit eurot. Ettevõtetes töötab hetkel üle 80 inimese. Ettevõtte poolt opereeritavasse bussiparki kuulub kokku 51 bussi, millest 35 on suured bussid ja 16 väikebussid.

Tehingu tulemusena suureneb Hansabussi kontserni aastakäive ligikaudu 19 miljoni euroni, töötajate arv üle 500 inimese ning masinapark üle 320 sõiduki.

Ostjat nõustasid tehingus investeerimispank Michel Capital ja advokaadibüroo Fort ning müüjat advokaadibüroo Sorainen. Tehingu hind on vastavalt poolte kokkuleppele konfidentsiaalne.

Hansabussi kontserni kuuluvad emaettevõte Hansabuss AS ning tütarettevõtted Hansa Bussiliinid AS, Samat AS, Hansabuss Latvia SIA, Tukuma Auto SIA ja viimase tütarettevõte Tutransauto SIA. Hansabuss ise kuulub Hansa Gruppi (NTH Holding OÜ), kus tegutsevad lisaks bussitransporditeenust pakkuvatele ettevõtetele veel autorendiettevõtted Hansarent OÜ ja Baltic Mobility OÜ (Europcar Eesti, Läti ja Leedu ning Interrent Eesti, Läti ja Leedu) ning Iveco ja Iveco Bus sõidukite müügi ja hooldusega tegelev AS Iv Pluss. Hansa Grupi konsolideeritud kogutulud on üle 35 miljoni euro aastas ning grupi ettevõtted annavad Baltikumis tööd rohkem kui 600-le inimesele.

 

Lisainfo:
Neeme Tammis
Hansa Grupi juhatuse liige
Tel: +372 50 34 828
E-post: neeme.tammis@hansagrupp.ee