Pressiteade: Hansabuss ja Rakvere Linnavalitsus esitlevad uusi linnaliinibusse

Esmaspäeval, 20. detsembril esitleb AS Hansabuss Rakveres avalikkusele uudseid keskkonnasõbralikke gaasibusse, mis hakkavad 1. jaanuarist teenindama Rakvere linnaliine. Kell 12 Rakvere linnavalitsuse kõrval, Parkali ja Laia tänava nurgal algavale busside tutvustamisüritusele on oodatud kõik huvilised.

Rakvere linnapea Triin Varek kutsub kõiki linlasi uute bussidega lähemalt tutvust tegema. „Jaanuaris algav koostöö Hansabussiga ja gaasibusside tulek viib Rakvere linna ühistranspordi teenuse täiesti uuele tasemele. Märksõnadeks on senisest oluliselt suurem keskkonnasäästlikkus, puhtam linnaõhk ja elukeskkond, inimeste heaolu tõus, teenuse kvaliteedi ja reisijate sõidumugavuse suurenemine,“ märkis linnapea.

Lisaks on tulemas olulisi muutusi bussiliinidel, sest võrreldes seni kehtiva sõiduplaaniga lisandub mitmel liinil uusi väljumisi. Samuti avatakse kauaoodatud uus linnaliin number 4, mis hakkab teenindama raudteejaama ja mille reisid on kooskõlas Elroni reisirongide sõidugraa­fikutega.

Hansabuss toob Rakvere linna teedele seitse mugavat ja turvalist MAN Lion’s City linnaliinibussi.

Hansabussi juhatuse esimehe Indrek Halliste sõnul on sisenemine Lääne-Virumaa avaliku liiniveo turule märgilise tähtsusega ning sillutab teed väiksema ökoloogilise jalajäljega bussitranspordi suunas. Busside Investeeringumaht on rohkem kui 1 miljon eurot.

Bussid sõidavad CNG surugaasil ning on varustatud turvakaamerate, LED-välitabloode, USB pistikupesadega, stopp-nuppudega sõitjate väljumissoovist teavitamiseks ja peatuste teavitamise audio-visuaalse süsteemiga. Bussid on madalapõhjalised ja kallutusfunktsiooniga, mis tagavad ratastooli või lapsekäruga sõitja mugava sisenemise. Bussis on istmeteta ala, mis on varustatud ratastooli ja lapsevankri kinnitamise võimalusega. Lisaks on signaalnupud, millega ratastooli kasutaja saab anda bussijuhile märku rambi avamise soovist. Bussides on tumendatud topeltklaasid, et erinevatel aastaaegadel oleks reisijale meeldiv sisetemperatuur. Suvel jahutab reisijate salongi kliimaseade ning talvel soojendab lisakütteseade.

Uusi busse kaunistab Rakvere linnakunstnik Marju Püümetsa loodud kujundus, milles on kasutatud Rakvere linna sümboolikat ja mitmeid linlastele tuttavaid elemente.

Uus avaliku liiniveo korraldamise leping Rakvere Linnavalitsuse ja AS Hansabussi vahel hakkab kehtima 1. jaanuarist ja kestab kaheksa aastat.

Halliste märkis, et juba järgmise aasta juunikuus alustame kogu Lääne-Viru maakonna avalike liinide teenindamist 44 Iveco gaasibussiga.

„Hakkame teenindama 65 liini kogu maakonnas, värbame 63 bussijuhti ning ootame meiega liituma abivalmis ning hoolivaid bussijuhte, et ühiselt viia kogu Lääne-Virumaal ühistransport täiesti uuele tasemele,“ sõnas Halliste.

„Hansabuss soovib pakkuda pikaajalist ning hoolivat partnerlust oma töötajatele, klientidele, koostööpartneritele bussitranspordi lahenduste leidmisel ning  suur rõõm on alustada mugava ning turvalise tellimusveo, töötajate veo ning avaliku liiniveo pakkumist nüüd ka Lääne-Virumaal, olles bussitranspordi turul tegutsenud juba üle 25 aasta,“ lisas Halliste.