Avaliku bussiliiniveo hanke Harju maakonna lääne suunal võitis Hansabuss

1. veebruarist 2021 alustab Harju maakonna lääne suunal avalike bussiveoliinide teenindamist AS Hansabuss. Ettevõttega sõlmis MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus hankelepingu järgmiseks kaheksaks aastaks.

Hansabussi juhatuse esimehe Indrek Halliste sõnul soetab ettevõte lepingu täitmiseks 31 uut Iveco Crossway LE Line 12-meetrist ökonoomset diiselbussi, mis loob baasi piirkonna bussiliikluse teeninduskvaliteedi paranemisele. „Kõik bussid on madalapõhjalised, mis hõlbustab oluliselt lapsevankriga ja eakate inimeste võimalusi Harjumaa lääne suuna busside kasutamisel. Busside investeeringu suurus on 5,3 miljonit eurot.“

„Lisaks värbame Harjumaa läänesuuna regiooni teenindamiseks 60 bussijuhti ning sellest tulenevalt ootame tublisid bussijuhte meiega liituma,“ ütles Halliste.

Hankelepingu raames hakkab Hansabuss teenindama lääne suunal 16 liini: nr 108, 109, 111, 111A, 118, 122, 123, 124, 126, 127, 127A, 128, 129, 137, 146, 180, mis katavad Tallinna, Tabasalu, Vääna-Jõesuu, Keila, Keila-Joa, Harku, Harkujärve, Sõrve, Lohusalu, Klooga, Laulasmaa, Kloogaranna, Muraste, Suurupi, Padise, Harju-Risti, Nõva ning Maardu vahelisi bussiliine.

Leping hakkab kehtima 1. veebruaril 2021 ning lepingu üleminek AS-ile Hansabuss võib kaasa tuua mõningaid muudatusi olemasolevates sõidugraafikutes.

Uue teeninduslepingu kestvus on 8 aastat ja käive koguperioodil on orienteeruvalt 24 miljonit eurot. See teeb aastaseks lepingumahuks orienteeruvalt 2,85 miljonit liinikilomeetrit ja 3 miljonit eurot aastas.

Sõlmitud lepingu aluseks on MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt käesoleval aastal korraldatud riigihange „Avaliku bussiliiniveo korraldamine Harju maakonna lääne suuna bussiliinidel“, mille parimaks pakkujaks oli AS Hansabuss.

AS Hansabuss korraldab riigisiseseid avalik- ja kommertsliinivedusid, töötajate regulaarset tööle- ja kojuveo teenust ning tellimusvedusid peamiselt Eestis, Lätis, Skandinaavias.

Hansabuss kuulub Baltimaades tegutsevasse Hansa Gruppi, mis on Eesti kapitalil põhinev ja Balti riikides tegutsev bussitranspordi, autorendi ning tarbesõidukite müügi ja teenindusega tegelev kontsern. Hansa Gruppi kuulub kokku 16 ettevõtet, mis annab tööd orienteeruvalt kuni 700 inimesele ning käive 54 miljonit eurot.

Lisainfo: Indrek Halliste, AS Hansabuss juhatuse esimees