Hansabuss toetab ka 2017. aastal Maria Reini!

Meil on suur rõõm teatada, et Hansabuss toetab kasel aastal Maria Reini, kes on sooja südamega tütarlaps ja võrratu ujuja.

Maria Rein on 18-aastane tütarlaps, kes alustas ujumise algõppega seitse aastat tagasi. Võistlusspordiga alustas ta 2015.aastal ning praegu treenib 6-7 korda nädalas. Treeningutel on Maria alati rõõmus ja motiveeritud, innustades sellega ka teisi noori, kellega ta igapäevaselt koos harjutab. Võrreldes tavalastega peab Maria harjutusi sooritama mitmeid kordi rohkem, et saavutada ülesande eesmärk.

Maria on järjekindel ja töökas õpilane, keda trennis armastatakse ja oodatakse. Samas on ta väga tundlik, habras ja siiras ning talle meeldib kallistada. Ta armastab nalja, naeru ja peale treeningut preemiaks saadavat šokolaadikommi. Võib öelda, et ujumine on Maria elu mõte, tänu sellele saab ta tunda ennast täisväärtusliku ja aktiivse inimesena.

Hetkel on Maria tulemused Downi sündroomiga ujujate klassis väga kõrgel tasemel nii Euroopas kui ka terves maailmas. Maria on võistlustel külma närviga, keskendub sooritusteks 100%  ja suudab ennast realiseerida pingelistes olukordades. Seda kinnitavad ka Maria saavutused ujumisvõistlustel.

Maria seniseks parimaks saavutuseks on 2015.aastal Itaalias Loanos Euroopa meistrivõistlustel võidetud 1 kuld-  ja 2 pronksmedalit. Samal võistlusel parandas Maria talle eelnevalt kuulunud juunioride maailmarekordit kahel ujumisdistantsil. Samal aastal Euroopa lahtistel ujumisvõistlustel Inglismaal Southamptonis võitis ta 5 kuld- ja 1 hõbemedali. 2017.aastal samadel võistlustel võitis ta kokku 5 kuld-, 2 hõbe- ja 1 pronksmedali.

2016.aastal Itaalias Firenzes pääses Maria ühel alal finaali ja saavutas seal 7.koha. Hetkel on Maria Rein Eesti parim naisujuja omas klassis. Eestis korraldatavatel puuetega inimeste ujumisvõistlustel ei ole eraldi võistlusklasse, seega saab ta kogeda tunnustust ja eduelamust, realiseerides oma oskused ja igapäevase treenituse just välisvõistlustel osaledes.

Peagi jõuavad kätte Maria tähtsaimad võistlused 2017.aastal:  Pariisis toimuvad Euroopa meistrivõistused ujumises 28.oktoobrist 4.novembrini ja Mehhikos, Aguascalientes toimuvad INAS maailmameistrivõistlused ujumises 27.novembrist – 4.detsembrini. Esmakordselt on Downi sündroomiga ujujatel on omaette võislusklass INAS’e võistlustel.

Marial on täidetud mõlema võistluse A-normatiivid ja Euroopa meistrivõistlustelt on olemas medalilootus, miks mitte ka Mehhikost.

Sellel aastal on Maria võistelnud lisaks arvukatele võistlustele kodumaal ka Inglismaal Southamptonis, kus ta esines väga hästi- “saagiks” 5 kuld-, 2 hõbe- ja  pronksmedal. Sisse lipsas ka neljas koht. Kuld- ja hõbemedalid tulid individuaalaladel ja pronksmedal 4x50m segateateujumise eest. Osalejaid oli lisaks Inglismaale Iirimaalt, Shotimaalt, Walesist, Hispaaniast, Venemaalt, Rootsist ja Eestist.

Hansabuss hoiab Mariale pöialt ning soovib edukat aastat ja kerget vett!