Hansabuss ostis Läti bussiettevõtte AIPS

Pressiteade

03.07.2017

 

Hansabuss ostis Läti bussiettevõtte AIPS

 

Hansabuss AS omandas 100-protsendilise osaluse reisijateveoga tegelevas Läti ettevõttes AIPS SIA, mis lisaks bussitranspordi teenustele pakub gruppi kuuluvate ettevõtete kaudu busside hooldus- ja remonditeenust ning opereerib Bauska bussijaama. Tehingu tulemusel moodustab Hansabussi turuosa Lätis konkurentsile avatud avaliku bussiliiniveo ja tellimusvedude segmendis hinnanguliselt üle 10 protsendi.

 

Hansabuss ASi juhatuse liikme Neeme Tammise sõnul tugevdab ettevõte ostutehinguga veelgi oma positsiooni Baltikumi avaliku bussitranspordi turul. „Tegu on järgneva sammuga 2020. aastal toimuvaks Läti bussitranspordituru avanemiseks valmistumisel. Hansabussi jaoks on AIPSi omandamine kolmas ettevõtte ostutehing Baltikumis viimase 12 kuu jooksul ning teine ettevõtte ostutehing Lätis. Plaanime jätkata aktiivset laienemist Baltikumis kõikides bussitranspordisektori segmentides vastavalt turuolukorrale,“ ütles Tammis.

 

AIPSi üks senine suuromanik ja juhatuse liige Uldis Kolužs avaldas heameelt, et ettevõte läheb just Hansabussi kätesse. “Hansabuss on väga tugev ja Baltikumi turul pikaajalise kogemusega bussiettevõte, mida iseloomustab kõrge kvaliteet, keskkonnateadlikkus ja tugev tehnoloogiline platvorm. Usun, et Hansabuss annab  positiivse panuse AIPSi arengusse ning eelkõige võidavad sellest tehingust reisijad,“ ütles Kolužs.

 

AIPSi senised omanikud Uldis Kolužs ja Aivars Pundurs jäävad ettevõttega aktiivselt seotuks järgnevaks 12 kuuks. AIPSi ostuga tegevust laiendanud Hansabussi Läti äriüksuse juhina jätkab Sergei Vahnitski, kelle otsene vastutusala Lätis laieneb kõigile ostetud ettevõtetele.

 

AIPS SIA teenindab peamiselt Bauska linna- ja maakonnaliine, kohalikke kooliliine ning siseriiklikke kaugliine. Ettevõtete gruppi kuuluv Virazas SIA pakub busside hooldus- ja remonditeenust ning Bauskas AO SIA opereerib Bauska bussijaama. Ettevõtete konsolideeritud käibe prognoos 2017. aastaks on üle kahe miljoni euro. Ettevõtetes töötab kokku üle 100 inimese ning masinaparki kuulub 35 sõidukit, sealhulgas 28 bussi.

 

Tehingu tulemusena suureneb Hansabussi Läti äriüksuse aastakäive ligi seitsme miljoni euroni, töötajate arv üle 235 inimese ning masinapark üle 120 sõiduki. Nii konkurentsile avatud avalike lokaalsete liinivedude kui tellimusvedude turul moodustab Hansabussi turuosa Lätis hinnanguliselt üle 10 protsendi.

 

Ostjat nõustasid tehingus investeerimispank Michel Capital ja advokaadibüroo Fort Latvia. Tehingu hind on vastavalt poolte kokkuleppele konfidentsiaalne.

 

Hansabuss on Hansa Gruppi kuuluv ettevõtete kontsern, mis osutab bussitransporditeenust Balti riikides ja mujal Euroopas. Kontserni kuuluvad emaettevõte Hansabuss AS ning tütarettevõtted Hansa Bussiliinid AS, Hansabuss Latvia SIA, Tukuma Auto SIA ja selle tütarettevõte Tutransauto SIA, AIPS SIA, Virazas SIA ja Bauskas AO SIA.

 

Hansa Grupis tegutsevad lisaks bussitransporditeenust pakkuvatele ettevõtetele autorendiettevõtted Hansarent OÜ ja Baltic Mobility OÜ (Europcar Eesti, Läti ja Leedu ning Interrent Eesti, Läti ja Leedu) ning Iveco ja Irisbus sõidukite müügi ja hooldusega tegelev AS Iv Pluss. Hansa Grupi konsolideeritud kogutulud on ligi 40 miljonit eurot aastas ning grupi ettevõtted annavad Baltikumis tööd rohkem kui 600 inimesele.

 

Lisainfo:

Neeme Tammis

Hansa Grupi juhatuse liige

Tel: +372 503 4828

E-post: neeme.tammis@hansagrupp.ee