Hansa Grupp ostis Europcari operatsioonid Baltikumis

Hansa Grupp, senise nimega NTH Holding, ostis Europcari Baltikumi senise frantsiisiomaniku Baltic Mobility OÜ koos tütarfirmadega Mobility Eesti OÜ ja Mobility Latvia SIA. Lisaks alustab Baltic Mobility tütarfirma Europcari kaubamärgi all opereerimist Leedus alates 1. jaanuarist 2014. Tehingu järel kuuluvad Hansa Grupile kaks autorendiettevõtet: uuena Europcar ning varasemast Hansarendi kaubamärgi all opereeriv Hansatransport Grupp OÜ.

Hansa Grupi juhatuse liikme Neeme Tammise sõnul on grupi ambitsioon olla Baltikumi turuliider. „Lühemas perspektiivis tahame olla liider Baltikumi lühirendi turul ja pikemas perspektiivis üks suuremaid tegijaid kõikides renditoodete segmentides. Meid motiveerib soov olla parimad ning tahame ka oma klientidele pakkuda ainult kõrge kvaliteediga teenust. Europcari omandamine võimaldab meil luua uut lisaväärtust – saame integreerida Europcari tugeva rahvusvahelise kogemuse ja Hansarendi tugeva kohaliku kogemuse. Omavahelist sünergiat arendame nii mõlemas autorendifirmas kui ka grupisiseselt Hansabussi, City Touri ja teiste meie grupi ettevõtetega. Autorent kodu- ja välismaal, tellimusvedu, linnaekskursioon, maakondadest bussi tellimine – kõik teenused saab ühest kohast,” lausus Tammis.

Europcari omandamisega laieneb grupi rendikontorite võrk, mis suurendab oluliselt teenuse kättesaadavust. “Pan-Balti klientidel ja turistidel muutub meie teenuste kasutamine kahe kaubamärgi ja kolme riigi vahel väga mugavaks. Samuti hakkab meie klientidel olema lihtne tarbida Europcari teenust Euroopas. Sõidukite ja markide valik laieneb oluliselt ning saame olla kliendi jaoks paindlikumad. Lisaks toome turule uue toote – kaubikute rendi Iveco Daily kaubamärgi baasil, mida samuti Hansa Grupp esindab,” rääkis Tammis.

Tammis lisas, et langetatud on strateegiline otsus viia seni vaid Eestis tegutsenud Hansarent ka Lätti ja Leetu. Rendiäride investeeringud sõidukipargi uuendamiseks 2014. aastal moodustavad ca 5 miljonit eurot.

Europcari Balti operatsioonide ostutehinguga saab Hansa Grupist üks suuremaid lühirendi firmasid Baltikumis, mille sõidukiparki kuulub ligikaudu 450 sõidukit. Eestis tõuseb Hansa Grupp sõidukite lühirendis turuliidriks ca 230 sõidukiga. Teenuseid pakutakse ja arendatakse viies rendiäri valdkonnas – lühirent, pikkrent, täisteenusrent, täisteenusliising ja asendusauto. Neist kahes viimases valdkonnas on käimas eeltöö oluliseks laienemiseks. Hansarendi ja Europcari Baltikumi lühirendikäibe maht on aastas üle 3 miljoni euro.

Hansa Grupp omab enamusosalust ka bussitransporditeenuste osutamisega tegelevas grupis AS Hansabuss, millele kuuluvad kaubamärgid Hansabuss, Hansa Liinid ja City Tour, ning Iveco ja Irisbus sõidukite müügi ja hooldusega tegelevas AS-is Iv Pluss. Hansa Gruppi kuuluvate ettevõtete kogukäive ulatub üle 20 miljoni euro aastas ning grupi ettevõtted pakuvad tööd rohkem kui 425 inimesele.

Europcar International on üks maailma suurimaid autorendifirmasid ning Euroopas turuliider. Europcar International opereerib rohkem kui 140 erinevas riigis üle maailma Europcari kaubamärgi all. Lisaks opereerib Europcar International kaubamärkide National ja Alamo all Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika (EMEA) regioonis. Europcari sõidukipargi kogumaht on globaalselt ca 200,000 sõidukit ning töötajate koguarv ca 6,500 töötajat.

Hansa Gruppi nõustasid tehingus investeerimispank Michel Capital ja advokaadibüroo Nordeus. Müüjat nõustas tehingus advokaadibüroo Varul. Tehingu hind on vastavalt poolte kokkuleppele konfidentsiaalne.

Lisainfo:

Neeme Tammis

Hansa Grupi juhatuse liige

Tel: 50 34 828

E-post: neeme.tammis@hansabuss.ee

Uudised
Viimsi vallavalitsus koostöös siseliine teenindava lepingupartneriga AS…

Hansabussil on rõõm teada anda, et avame uue kommertsliini 206A, mis alustab…

01.02.2021 Hansabuss saadab uued bussid liinile, lisandub 253 väljumist ja 10 000…