Hansabuss tutvustas Saue liini nr 191 uusi busse

Hansabuss toob Saue-Tallinn-Saue liinile nr 191 kolm uut ja mugavat linnalähiliinidele disainitud Iveco Crossway bussi, mis alustavad reisijate teenindamist alates esmaspäevast, 11. juulist.

Hansabussi müügiosakonna juhataja Jaanus Kukk sõnul teevad uued bussid Saue ja Tallinna vahel sõitmise senisest palju mugavamaks ja sujuvamaks. „Hansabuss on täna sellel liinil peaaegu ainuke bussivedaja ning Saue linna elanike heaolu on meie jaoks väga oluline. Seetõttu otsustasimegi investeerida üle poole miljoni euro, et osta uued bussid, millega oleks sauekatel kiire, mugav ja turvaline sõita,“ rääkis Jaanus Kukk.

Hansabuss ostis Saue-Tallinna liinile kolm uut Iveco Crossway 10,8m Line mudeli bussi, mis on ehitatud spetsiaalselt linnalähiliinide teenindamiseks reisijate mugavust silmas pidades. Praegu liinil sõitvate busside ees on uutel Iveco bussidel mitmeid eeliseid. Tänu automaatkäigukastile on sõit sujuvam, samuti on salongis 50% väiksem sõidumüra. Uutes bussides on olemas korralik kütte- ja kliimasüsteem, mis aitab nii suvel kui ka talvel tagada salongis sobiva temperatuuri. Turvalisuse nimel on olemas turvavööd. Bussid on keskkonnasõbralikud ja vastavad kõige karmimatele, Euro6 saastenõuetele.

Hansabussi uutel bussidel on peal ka GPS-seadmed, tänu millele teab dispetšer igal ajahetkel bussi asukohta. Kui buss näiteks hilineb, saab bussifirma klienditeenindusse helistanud reisijatele kiiresti ja täpselt öelda, kui kaugel buss on ja millal jõuab.

Hansabussi bussid teevad Saue suunalt Tallinnasse igal tööpäeval 19 väljumist ja laupäeviti 5 väljumist. Ühekordse pileti hind on 1,60 eurot ja sooduspiletil 1,20 eurot. Uute busside tuleku tähistamiseks teeb Hansabuss juulikuus ostetud kuukaartidele 30 protsenti hinnasoodustust, ehk tavakaardi saab juulis soetada 25 euroga.