Muhe ja lastesõbralik bussijuht Valev Ode!

Küsimustele vastab AS Hansabussi bussijuht – klienditeenindaja Valev Ode.

Tõrvas sündinud ja Pikasillas elanud Valev Ode töötas kõigepealt 4 aastat Mulgireisides maakonnaliinidel. Pärast kolmeaastast pausi bussijuhi tööst ja käe proovimist laojuhataja-logistikuna metalli töötlevas ettevõttes tuli ta tagasi AS Hansabussi. Töö tegemise kõrval on Valev Ode koos abikaasaga üles kasvatanud 9 last! Neist pere pisim tirts on hetkel 4,5 aastane, kes rõõmustab kogu peret ja annab jõudu olla ning tunda end aina nooremana.

1) Mis sulle oma töö juures kõige rohkem meeldib?
Oma töö juures meeldib enam vist liikumise ja suhtlemise võimalus. On ka see töö omas mõttes arendav ja hariv eriti just sõitudes, kus saab näha ja tutvuda kohtadega, kuhu muidu ei saa või ei juhtuks ise omal käel. Kõige enam meeldib ikkagi lihtsalt sõita ja sõita kilomeetreid sest tunnen roolis pingemaandust ja rahu.

2) Milline on parim tarkus, mida oma töös edukalt rakendad?
Parim tarkus on tulnud aastatega, et ei tasu sõita üle oma võimete ja väsinud olekuga. Omal ajal sai seda tehtud ja kogetud küllaga kui polnud praeguseid töönormi sätteid, mis praegu keelaksid roolis olla nt. 72 tundi. Puhanud juht bussi roolis on alati rõõmsam ja avatum, sest väsimus tekitab pingeid ja arusaamatusi ja vägisi võimuga ei saa sundida väsinud inimest ka klienditeenindaja nime all heatujuliseks.

3) Mida sulle vabal ajal teha meeldib?
Vaba aja pühendan eeskätt perele. Käime looduses, päevastel -kahestel sõitudel oma autoga, laatadel nii palju kui võimalik. Alati on kaasas ka fotoaparaat ja kaamera. Suviti ka kindlasti jõe või järve äärde kalale. Oleks ainult rohkem võimalusi just finantsilisi, mis ikka piirab veidi.

4) Kas sul on tööelust mõni huvitav/põnev lugu, mida sa sooviksid jagada?
Erilisi juhtumeid ei ole nagu olegi esile tõsta. Hea on siis, kui reisijad rahul ja suhtlevad sinuga nagu ühega omade seast. Oleks võib-olla üks juhus, kui sattusin aastaid tagasi Austria Alpides bussiga mägedes pilvedesse sõnaotseses mõttes. See juhtus ilmastiku kiire muutuse tõttu ning peale seda juhtumit tundub udu nagu tiheda vihmana või veidi hallima ilmana.

5) Millest sa unistad?
Unistan perele paremat tulevikku ja lastele head elu rõõmsas maailmas. Loodan ka seda, et tuleb aeg kui bussijuhi amet saab nime ja austuse vääriliseks kõigile. Mõtlen selle all just taolist nagu oli lapsena kuuldu ja nähtu, et bussijuht on nagu kapten laevas, kes suhtleb ja hoiab reisijad turvatundes sõidu algusest lõpuni. Ise olen juba 8-aastaselt palju bussis sõita sõita saanud Lõuna-Eesti ja Tallinna vahet, sest õed elasid linnas ja iga koolivaheaeg sai maalt linna nende juurde sõidetud.